CZ
O nás Výcviková zařízení s nejmodernější technikou a simulátory

O nás

Czech Aviation Training Centre je vybaveno nemodernější technikou a simulátory. Díky nim poskytujeme letecké výcviky v nejvyšší kvalitě.

 • Boeing 737 MAX Full Flight Simulator                                              Boeing 737 MAX-800 Full Flight Simulator (FFS) certifikováný v nejvyšší kategorii D je způsobilý pro výcviky podle posledních předpisových požadavků včetně výcviku UPRT. 
 • Airbus A320 ceo Full Flight Simulator
  Airbus A320ceo Full Flight Simulator (FFS) certifikováný v nejvyšší kategorii D. V říjnu 2014 byl updatován, disponuje LCD displejem místo CRT, novým meteoradarem, digitálním ISIS, nejnovějším TCAS a možností simulace datalinku pro ATC povolení, operační informace, počasí atd.
 • Boeing 737 NG Full Flight Simulator
  Boeing 737-800 Full Flight Simulator (FFS) provozuje CATC pro společnost CAE. Je certifikován v nejvyšší kategorii D a po updatu v roce 2014 je vybaven nejmodernějším vizuálním systémem CAE Tropos 6022 XR a systémem ACAS verze 7.1.

 • Boeing 737 CL Full Flight Simulator
  Boeing 737-400/500 Classic Full Flight Simulator (FFS) má pohybový systém tvořený 6 hydraulickými nohami a po jejich odpojení může být používán také jako FBS – Fixed Based Simulator.

 • L410 Full Flight Simulator
  L 410 FFS (Full Flight Simulator) používáme pro výcviky pilotů, technické a jiné výcviky pro obsluhu tohoto typu letadla.

 • Boeing 737 NG Flight Training Device
  FTD B737NG (Flight Training Device) používáme jak pro výcvik pilotů, tak i technický personál. Tento simulátor umožňuje provádět první část výcviku (Fixed Base) pro typovou kvalifikaci a obnovu typové kvalifikace, a tím výrazně šetří náklady na výcvik.

 • ATR 42/72 Flight Training Device
  FTD ATR42/72 (Flight Training Device) je používán pro jak pro výcvik pilotů tak i technický personál. Tento simulátor umožňuje provádět první část výcviku (Fixed Base) pro typovou kvalifikaci a obnovu typové kvalifikace, a tím výrazně šetří náklady na výcvik.

 • Airbus A320 Maintenance and Flight Training Device
  The A320 MFTD (Maintenance and Flight Training Device) je používán k výcviku pilotů a leteckých inženýrů pro typ letounu A320’s. Umožňuje studentům zkoušet všechny procedury, a tím výrazně vylepšit kvalitu tréninku.

 • Boeing 737 Cockpit Procedure Trainer
  CPT (Cockpit Procedure Trainer) je používaný jako pomocné výcvikové zařízení pro lepší sžití s kokpitem a nácvik procedur v letounu B737. Přístrojový panel je nahrazen fotografiemi, ale důležité ovladače jsou třídimenzionální a některé z nich jsou i plně pohyblivé.

 • ATR Cockpit Procedure Trainer
  CPT (Cockpit Procedure Trainer) je používaný jako pomocné výcvikové zařízení pro lepší sžití s kokpitem a nácvik procedur v letounu ATR. Přístrojový panel je nahrazen fotografiemi ale důležité ovladače jsou třídimenzionální a některé z nich jsou i plně pohyblivé.

 • A320 Cabin Emergency Evacuation Trainer
  Airbus A320 CEET (Cabin Emergency Evacuation Trainer) je pokročilé výukové zařízení pro výrazné zlepšení kvality a efektivity výcviku leteckých posádekpro typ A320/321/319.

 • B737 Cabin Emergency Evacuation Trainer
  Boeing 737 CEET (Cabin Emergency Evacuation Trainer ) je pokročilé výukové zařízení pro výrazné zlepšení kvality a efektivity výcviku leteckých posádek pro typ B737.

 • Požární simulátor
  V B737 CEET, mohou naši studenti nacvičovat požární postupy, ale nikdy se nedostanou ke skutečnému ohni. Proto máme i požární simulátor, kde si mohou vyzkoušet hašení pravého požáru v malém prostoru o velikosti kabiny dopravního letounu.

 • Airbus A320 Maintenance Simulator
  Trénink údržby je postaven na filozofii Airbus Active learning and Competence focused Training (AACT). CATC organizuje standardní kurzy Airbus v učebně, která je plně vybavená firmou Airbus.

 

Výcviky

Catc

další

CZECH AVIATION TRAINING CENTRE © 2020 Czech Aviation Training Centre
Created by Beneš & Michl
All rights reserved.