CZ
Výcviky pilotů Zkouška z angličtiny IR FCL.055 (d-e)

Zkouška z angličtiny IR FCL.055 (d-e)

Nechte si přezkoušet angličtinu pro přístrojovou kvalifikaci v CATC. Bez dlouhého čekání na nový termín - zkoušíme každý měsíc! Není potřeba předkládat žádný certifikát o absolvování kurzu letecké angličtiny.

 

Co od Vás budeme požadovat:

kopii pilotní licence (pokud ji již máte)  

Předpoklady:

Uchazeči by měli prokázat schopnost mluvit a reagovat ve standardních i nestandardních situacích, se kterými se mohou setkat během služby, včetně předletové přípravy a nouzových situací. Uchazeči by měli prokázat schopnost porozumět a dekódovat METARy, TAFy, NOTAMy a související dokumenty psané v angličtině, mapy a letové plány a manuály psané v angličtině.

Požadovaná úroveň - B2 dle  Společného evropského referenčního rámce pro jazyky/ICAO level 4. Není potřeba předkládat žádný certifikát o absolvování kurzu letecké angličtiny. Na zkoušku je třeba se přihlásit minimálně 14 dní předem.

 

Pokud se uchazeč nemůže dostavit na zkoušku v naplánovaném termínu, je nutné se předem písemně omluvit.

Doba trvání:

Délka zkoušky je přibližně 90 minut. 

Náplň kurzu:

Zkouška se skládá z písemné a ústní části. Kandidáti, kteří uspějí u písemné části (minimálně 75%) postupují k ústnímu pohovoru. Pokud kandidát neuspěje u ústní části, opakuje pouze tu. Opravný termín je možný nejdříve za 30 dní od posledního termínu konání zkoušky. Počet pokusů je neomezený. Mezi písemnou a ústní částí je přibližně hodinová pauza určená k opravě testů (dle reálného počtu kandidátů). Před zahájením písemné i ústní části bude ověřena totožnost uchazečů.

 

Písemná část – 60 min.

Písemný test je složen z několika částí, které se týkají gramatiky, slovní zásoby a porozumění textu v kontextu letecké angličtiny, dále obsahuje letecké zkratky a frazeologii. Písemný test je pouze v anglickém jazyce.

 

Ústní část – cca 30 min.

  1. Úvodní část (Běžný rozhovor na různá témata – profesní, obecné, atd.)
  2. ATIS - Poslech (autentický poslech, rozbor, diskuse)
  3. Situace – (Standardní a nestandardní situace, otázky týkající se výkonu povolání,  zkratky, frazeologie, NOTAMy, METARy, TAFy, ohlášení pozice, letecké mapy, manuály – krátký překlad, apod.)

 

Při testování jsou přítomni vždy dva examinátoři - (jazykový specialista a pilot-examinátor), schválení ÚCL na základě prokázaného vzdělání a praxe.

Ze zkoušky se pořizuje zvukový záznam, který se hodnotí oběma examinátory.

Úspěšní uchazeči obdrží certifikát.

 

Přihlášení

Na zkoušku je třeba se přihlásit minimálně 14 dní předem, buď na:  info@catc.cz, nebo prostřednictvím formuláře ve spodní části této stránky.

Pokud se uchazeč nemůže dostavit na zkoušku v plánovaném termínu, je nutné se předem písemně omluvit.

Cena:

Cena jednoho přezkoušení:

3 100Kč včetně DPH

Cena opakovací zkoušky:

1 500Kč včetně DPH 

K opakování zkoušky se lze přihlásit max. dvakrát, při dalším opakování již budeme počítat  plnou cenu přezkoušení, tedy 3 100Kč včetně DPH. 

Poslat poptávku

proč se vycvičit pilotem v catc

  • Více než 90 let zkušeností s výcviky v letectví

  • Individuální přístup a přátelské prostředí

  • Základna CATC na letišti Praha - Ruzyně

Otevřené termíny

14. červen 2023 Vybrat
20. červen 2023 Vybrat
22. červen 2023 Vybrat
23. červen 2023 Vybrat
29. červen 2023 Vybrat

Související kurzy

Připravíme vás na zkoušku z angličtiny podle požadavků ICAO. Domluvte si individuální termín, náplň a délku kurzu přizpůsobíme vašim znalostem a potřebám. V našich kurzech vyučují lektoři s dlouholetou praxí v oblasti letectví. 

Přihlaste se ke zkoušce podle standardů ICAO. Zkouška je určena pilotům, kteří potřebují prokázat schopnost porozumět mluvenému jazyku a adekvátně reagovat ve standardních i nestandardních situacích.

 

Připravte se na zkoušku z IR angličtiny - nově vás přezkoušíme v CATC, už nemusíte chodit na ÚCL! Leteckou angličtinu u nás učí profesionální piloti nebo lektoři s dlouholetou praxí v oblasti letectví. 

Přejete si znát cenu, či jiné informace?
Kontaktujte nás.

Chci více informací

 

Výcviky

Catc

další

CZECH AVIATION TRAINING CENTRE © 2023 Czech Aviation Training Centre
Created by Beneš & Michl
All rights reserved.