Novinky

Hlavní stránka | Novinky | Rozšiřujeme výcvik operátorů dronů

15.2.2017

Rozšiřujeme výcvik operátorů dronů

Rozšiřujeme výcvik operátorů dronůBezpilotní letouny neboli unmanned aerial vehicles jsou fenoménem 21. století. CATC již brzy nabídne výcvik na Primoco UAV One 100 a One 150.

Czech Aviation Traning Centre uzavírá strategickou spolupráci s výrobcem bezpilotních letounů Primoco UAV

 

Praha, 15. února 2017 – Czech Aviation Training Centre (CATC) a Primoco UAV nabízejí výcvik pro profesionální posádky bezpilotního letounu Primoco UAV, model One 100 a One 150.

 

Výcvikové středisko CATC, které se zabývá profesionálním výcvikem pilotů (například letounů B737, A320, ATR72, L410), jej nyní ve spolupráci s Primoco UAV zajistí i pro piloty bezpilotních letadel (UAV). “Jedná se o výcvik, který aktuálně přesahuje stávající právní předpisy, nicméně v horizontu několika let bude naprostou normou,” tvrdí Ladislav Semetkovský z Primoco UAV SE a dodává: „Současné benevolentní předpisy se v blízké budoucnosti zásadně zpřísní, zejména v souvislosti s bezpečností a legislativní úpravou bezpilotních strojů.“

Výcvik pro modely One 100 a One 150 trvá 2 měsíce (160 výukových hodin) a zahrnuje teoretickou i praktickou přípravu pilota. “Z pohledu teoretické přípravy bude absolvent kurzu na úrovni výcviku pro získání licence soukromého pilota (Private Pilot Licence), v praktické části se naučí obsluhovat letoun ve všech fázích letu - od plně automatického vzletu a přistání, přes manuální obsluhu až po postupy v nouzových situacích,” popisuje výcvik Jan Janík, jednatel CATC.

Primoco UAV se řadí mezi největší civilní bezpilotní letadla se vzletovou hmotností až 150 kg. Jeho profesionální ovládání je tedy podle Ladislava Semetkovského naprosto nezbytné pro bezpečný a dlouhodobý provoz letounu, ale i pro ovládání přídavných zařízení, kterými letadlo disponuje.

Výcvikové středisko CATC je dceřinou společností ŘLP ČR a poskytuje profesionální výcvikové služby společnostem jako ČSA, Travel Service, Alitalia a dalším.

O Primoco UAV:

Letoun Primoco UAV odstartoval sériovou výrobu po dvouletém vývoji v únoru 2016. Jedná se o civilní bezpilotní letoun schopný létat zcela samostatně dle naprogramovaných letových plánů. Ke klíčovým vlastnostem letounu patří zejména jeho velikost, výdrž 10 hodin, dolet 1 500 km a plně automatický vzlet i přistání. Uplatnění tak nachází zejména v energetice, zemědělství, při ochraně hranic, pátrání a záchranářských činnostech.

 

Back

Zeptejte se nás!