Novinky

Hlavní stránka | Novinky | První kurz MCC/JOC 2017 začne 24. ledna

14.11.2016

První kurz MCC/JOC 2017 začne 24. ledna

Vypsali jsme termíny kurzů součinnosti vícečlenné posádky a Jet Orientation na rok 2017. Rezervujte si své místo, přihlaste se již nyní!

Kurz MCC/JOC nabízíme ve všech variantách: kurz součinnosti vícečlenné posádky MCC (Multi-Crew Cooperation), Jet Orientation Course (JOC) a ekonomicky výhodnou kombinaci MCC/JOC.

Kurz součinnosti vícečlenné posádky (MCC) je nutností v každodenním životě dopravního pilota a mnoho leteckých společností má jeho absolvování, podobně jako ATPL Frozen, mezi základními požadavky pro přijetí pilota do svých řad. Tento kurz je možné absolvovat na všech typech simulátorů, které CATC nabízí – od ATR42/72, přes B737CL až po B737NG a A320. Pokud pak pilot ví, že se chce ucházet o práci na letadle poháněném proudovými tryskovými motoryměl by absolvovat i kurz JOC. Ten je jakýmsi „převodníkem“ od malých letadel, na nichž do této chvíle piloti létali ve svém výcviku, případně od regionálních vrtulových letounů do světa mnohatunovýchdopravních kolosů, jejichž chování je oproti malým pístovým či turbovrtulovým letounům značně odlišné. Pohybují se mnohem vyšší rychlostí v jiných výškách, s motory jiné výkonnosti, jejich řízení i schopnost zrychlení a zpomalení jsou ve srovnání s letadly poháněnými vrtulemi zcela odlišné. Právě kurz JOC pomůže si rozdíly v chování produdových letadel uvědomit a osvojit. Mimochodem jeden z dopravců nejhojněji nabírajících nové piloty v Evropě, nízkonákladová společnost WizzAir, zve do výběrových řízení pouze adepty, kteří už kurz JOC absolvovali.

Varianta samotného JOC nabízí 8 hodin teorie a 8 hodin na simulátoru vybraného letounu. V případě volby MCC je teorie navýšena na 25 hodin a praxe na 20 hodin strávených v simulátoru (5 lekcí). Nejekonomičtější verzí pro všechny, kteří chtějí absolvovat oba kurzy, je spojení MCC a JOC v jeden kurz, kdy teorie potrvá celkem pouze 30 hodin a v simulátoru stráví studenti 24 hodin (6 lekcí).

Pro představu časové náročnosti uveďme, že průměrná délka kurzu JOC je 3 dny, kurzu MCC 8 dnů a při volbě varianty MCC/JOC se jedná o 10 dnů. Pokud byste měli zájem o některý z těchto tří kurzů, ujistěte se, že máte aspoň licenci PPL, IR/ME, osvědčení zdravotní způsobilosti 1. třídy a ICAO English minimálně Level 4.

Nejbližší kurzy MCC, JOC a MCC/JOC začínají v lednu 2017 čtyřdenní teoretickou výukou, z níž jsou první tři dny věnovány kurzu MCC a čtvrtý den JOC.  Následuje výcvik na simulátoru. Podívejte se na přehled kurzu MCC JOC, kde zároveň najdete i termíny začátku výuky. 
Máte zájem o výcvik anebo potřebujete doplňující informace?
Kontaktujte Czech Aviation Training Centre na adrese info@catc.cz.

Back

Zeptejte se nás!