Novinky

Hlavní stránka | Novinky | ATPL Screening v únoru 2017

10.1.2017

ATPL Screening v únoru 2017

A je to tady! Šance pro mladé muže a ženy, kteří touží stát se dopravním pilotem či pilotkou. Začněte studovat už letos na jaře!

Screening pro individuální uchazeče o ATPL pilotní kurz

 

Pro zájemce o kariéru profesionálního dopravního pilota jsme připravili integrovaný kurz ATPL (Airline Transport Pilot Licence). Uchazeči, kteří úspěšně projdou výběrovým řízením, jej mohou zahájit už letos v březnu. Integrovaný ATPL kurz je primárně určen adeptům povolání pilota dopravních letadel, kteří mají zatím minimální nebo dokonce žádné zkušenosti s létáním. Jde o jednu z forem tzv. „ab initio“ výcviku, tedy „od nuly až do kokpitu“. Díky zhuštění všech požadovaných osnov výuky do co nejkratšího intenzívního programu (požadavkem Úřadu pro civilní letectví České republiky je dokončení celého výcviku nejpozději do 36 měsíců od jeho zahájení) jde o jednu z nejlevnějších forem získání licence pilota dopravních letadel.

Právě výběrovým řízením neboli Screeningem, který organizujeme před nástupem do výcviku, se od ostatních leteckých škol odlišujeme. Náročné povolání dopravního pilota určitě není pro každého. Naším cílem je vybrat ke studiu skutečně jen ty adepty, kteří pak budou mít předpoklad zdárného dokončení celého kurzu, a především vysokou pravděpodobnost uplatnit se následně jako profesionální pilot například některého z leteckých dopravců. Finanční prostředky vynaložené na studium se pak rychle vrátí.

 
ATPL Screening proběhne ve dnech 20. a 21. února 2017 a skládá se ze šesti částí:

 

  • COMPASS test (Computerized Pilot Aptitude Screening System)
  • Testování profilu osobnosti
  • Písemné a ústní ověření znalostí z angličtiny (nutná znalost alespoň na úrovni B2 podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky)
  • Ověření znalostí z matematiky a fyziky (SŠ znalost)
  • Testování předpokladů pro pilotáž letounu (v simulátoru)
  • Závěrečný pohovor s výběrovou komisí
 
Screening trvá dva dny, cena je 4 900 Kč včetně DPH.

Pokud Screening zdárně zvládnete, můžete do integrovaného ATPL programu nastoupit už v březnu 2017 za cenu od 49 tis. EUR. Hned na začátku kurzu vás čeká praktický výcvik na kluzáku; v našem programu je to novinka, díky níž se zařazujeme po bok jen několika málo výcvikových organizací, které si uvědomily nenahraditelnost bezmotorového letounu pro získávání správných pilotních návyků již od počáteční fáze praktického létání. Součástí výcviku jsou také lety s jednomotorovými pístovými letadly (včetně tréninku vybírání nezvyklých letových poloh na akrobatickém letounu, což je další z výhod kurzu v CATC), lety na vícemotorovém pístovém letadle a samozřejmě výcvik na našich pevných i plně pohyblivých letových simulátorech. Kromě praktického výcviku absolvujete samozřejmě výuku ATPL teorie a další teoretická školení.

Po ukončení integrovaného ATPL kurzu se stanete držiteli licence obchodního pilota (CPL), kvalifikace pro lety podle přístrojů (IR) a MCC (součinnost vícečlenné posádky). Budete tedy plně připraveni k typovému výcviku pro konkrétní typ letadla dle vašich preferencí ohledně budoucího směřování vaší kariéry dopravního pilota. POZOR – typový výcvik neboli Type Rating není součástí ATPL programu.

Zájemcům, kteří již některé části výcviku obsažené v programu ATPL absolvovali, případně těm, kterým časové důvody neumožní věnovat se více než rok naplno pouze studiu integrovaného ATPL programu, dokážeme nabídnout řešení podle individuální potřeby v podobě modulového ATPL kurzu: postupné absolvování celého ATPL programu (zde neplatí zmíněný limit dokončení do 36 měsíců  – jednotlivé moduly tvoří de facto stavebnici a uchazeč je může absolvovat podle svých časových nebo finančních možností), nebo pouze těch částí, které klient potřebuje.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv z těchto dvou cest, budeme vás po celou dobu kurzu školit a trénovat po všech odborných stránkách tak, abyste z našeho specializovaného programu vyšli bezvadně připraveni na kariéru profesionálního dopravního pilota. Velkou výhodou CATC je, že naši instruktoři jsou zároveň aktivně létajícími dopravními piloty. Kromě působení v CATC pracují i pro české nebo zahraniční aerolinky a dokážou vám předat své cenné zkušenosti, které léta sbírali. Instruktoři CATC jsou ti nejlepší z nejlepších, jsme na ně pyšní. Záleží nám na tom, abyste vy – naši studenti – dostali tu nejlepší průpravu a aby pak váš budoucí zaměstnavatel mohl být pyšný zase na vás. Proto klademe na kvalitu teoretické výuky i praktického výcviku velký důraz. A také proto při Screeningu vybíráme do výcviku ty nejlepší z uchazečů o nesmírně náročné, zároveň však stále přitažlivé povolání pilota dopravních letadel.

Prohlédněte si prezentaci o kurzu ATPL.

Přihlášky do ATPL Screeningu posílejte do 13. února 2017 na adresu info@catc.cz.

 

screening_pilotu_compass_test

Účastníci Screeningu u jedné z jeho částí - COMPASS testu

Back

Kontaktujte nás

Máte dotaz?

Kontaktujte nás, prosím, a náš tým Vám navrhne řešení.


antispam
Zadejte text z obrázku
Zeptejte se nás!