ICAO zkouška

Hlavní stránka | Jiné výcviky | Jazykové kurzy | Letecká angličtina | ICAO zkouška

Předpoklady

Požadavky

Znalost anglického jazyka na úrovni „středně pokročilí“

Přehled kurzu

Délka testu

40 minut

Cíl testu:    

Test je určen pilotům, kteří potřebují prokázat schopnost porozumět mluvenému jazyku a adekvátně reagovat ve standardních i nestandardních situacích.  

     

Délka testu:

40 minut

 

Vstupní požadavky:

Znalost anglického jazyka na úrovni „středně pokročilí“, ideálně B2 (podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky)

 

Popis testu:

Test z anglického jazyka dle standardů ICAO obsahuje profesně zaměřenou i obecnou angličtinu, je zaměřen na porozumění mluvenému jazyku a schopnost mluvit, na zvládání běžných i neobvyklých situací, jak pracovních tak mimo pracovních.

Pilot musí prokázat schopnost porozumět mluvenému jazyku, schopnost reagovat srozumitelně ve standardních i nestandardních situacích. Nehodnotí se správnost postupů dle předpisů, ale pouze jazykové znalosti.

Při testování jsou přítomni vždy dva examinátoři:  pilot - examinátor a jazykový specialista, oba schválení ÚCL na základě prokázaného vzdělání a praxe. Ze zkoušky se pořizuje zvukový záznam, který je hodnocen oběma examinátory. Celý test je vedený pouze v anglickém jazyce.

 

Struktura testu:

1. Úvod (cca 5 - 10min.)
1.1. „Small talk“ – otázky na profesní zázemí, studium apod. 

2. Poslech (cca 10 min.)
2.1. Poslech autentických komunikací pilota a ATC. 
2 ukázky, každá o délce 2-4 minuty (rodilí i nerodilí mluvčí) —  po vyslechnutí každé ukázky následují minimálně 3 otázky 

3. Pohovor s examinátorem (cca 15 min)
3.1. Zodpovězení 3 profesních otázek zaměřených na situace před letem, za letu nebo po letu – situace (standardní i nestandardní), které mohou pilota potkat v souvislosti s výkonem práce (jedna otázka se vždy týká zdravovědy a jedna ad hoc hlášení pro cestující)
3.2. Popis obrázku vztahujícího se k létání plus 2 otázky související s tématem na obrázku 


Certifikát:

Výsledek zkoušky se dozvíte okamžitě. Zkouška je hodnocena pomocí stupníce 0 až 6. Pro pilota je minimální stupeň 4 s platností 4 roky. Stupeň 5 platí 6 let a stupeň 6, který odpovídá úrovni rodilého mluvčího, má platnost neomezenou. Po úspěšném absolvování testu bude vydán certifikát ICAO, který vás opravňuje létat do cizích zemí. 

 

Cena:
2800 Kč 

konečná cena včetně DPH

 

Výhody: 
  • Nemusíte čekat na termín jako v ostatních školách, prostě si domluvíte svůj individuální termín, který vám bude vyhovovat
  • Leteckou angličtinu zkouší profesionální piloti nebo lidé s dlouholetou praxí v oblasti letectví
  • Podíváte se do prostředí výcviku dopravních pilotů
 
 

Kontaktujte nás

Zajímá Vás tento kurz?

Kontaktujte nás, prosím, a náš tým Vám navrhne řešení.


antispam
Zadejte text z obrázku
Zeptejte se nás!