Jak se stát pilotem

Hlavní stránka | Jak se stát pilotem

Je několik cest, jak získat licenci dopravního pilota.
Dvě z nich vám nabízíme.
Ani jedna nevyžaduje předchozí letecké zkušenosti.
Prostě OD NULY DO KOKPITU :)

První cesta má název Multi-Crew Pilot Licence. Hlavním poznávacím znamením tzv. MPL je fakt, že se piloti cvičí pro konkrétní aerolinku, pro kterou budou - po úspěšném absolvování výcviku - létat tzv. Line Training, většinou v délce 500 letových hodin. Výcvik trvá 18 - 20 měsíců a dostat se do něj mohou jen ti, kdo úspěšně projdou náročným výběrovým řízením, tzv. Screeningem. Je potřeba počítat s tím, že MPL výcvik člověka zaměstná na plný úvazek; souběžně studovat či pracovat je tak prakticky vyloučeno. Screening 2016 už je za námi: vzešlo z něj 8 adeptů kariéry dopravního pilota, kteří v říjnu 2016 nastoupí do výcviku. Na jaro 2017 chystáme opět Career Day a po něm další ročník Screeningu pro nové uchazeče. Sledujte naše stránky a profil na facebooku, abyste měli informace z první ruky! Prohlédněte si zatím prezentaci o MPL výcviku, kterou jsme představili na Career Day v květnu 2016. Na Aerowebu vyšel letos rozhovor se studenty programu MPL, přečtěte si autentickou zpověď. Informačně nabitý článek o MPL, v němž se dozvíte i něco málo o tom, jak se dělá MPL v zahraničí, vyšel v č. 2/2016 magazínu Flying Revue, račte se začíst.   

Druhou cestou je modulový nebo integrovaný výcvik, kterému v CATC říkáme Airline Cadet Pilot Programme, ve zkratce ACPP. Stejně jako MPL, tak i ACPP patří mezi tzv. ab initio výcviky: bez nutnosti mít předchozí zkušenost s létáním nastoupíte do výcviku a pokud ho úspěšně absolvujete, stane se z vás první důstojník, neboli First Officer. Na rozdíl od MPL je ACPP časově méně náročný a většinou se při něm dá zvládnout ještě studium či zaměstnání. Integrovaný ACPP je potřeba úspěšně dokončit do 36 měsíců od započetí výcviku. Po získání licence nemá čerstvý absolvent rezervované místo u konkrétního dopravce, může se však ucházet o práci prakticky u kterékoliv letecké společnosti. 

 

Potřebujete vědět víc? Napište nám na info@catc.cz, rádi zodpovíme jakékoliv dotazy, které vám pomohou zvolit tu správnou cestu do kokpitu dopravního letadla. 

 

Kontaktujte nás

Máte dotaz?

Kontaktujte nás, prosím, a náš tým Vám navrhne řešení.


antispam
Zadejte text z obrázku
Zeptejte se nás!